پروژه‌ها

پیک آموزشی مهر مربوط به گروه کتابخوانی بانوان - ارزنان، خرداد ۱۴۰۰

طرح تسهیلگری کار، اشتغال و آموزش مهارت های شغلی در محله ارزنان

در آبان ماه ۱۳۹۹ این طرح در هیات مدیره مطرح شد و با سازمانهای دولتی مربوطه (معاونت کارآفرینی و اشتغال  اداره کار و رفاه ، استانداری ، سازمان فنی و حرفه ای، … ) گفتگو ورایزنی شد و مورد پیگیری قرار گرفت. بنا شد دفتری برای اجرا این طرح در مرکزمهرپویان در ارزنان آغاز به کار کند. مراحل کار شامل ۱- تشکیل بانک اطلاعاتی مربوط به زنان و مردان جویای کاردر محله و طبقه بندی و نیاز سنجی ، ۲- آموزش و تقویت مهارتهای حرفه ای ، و ۳-اتصال آنان به بازار کار می شود. جهت اجرای طرح کارگروه مربوطه تشکیل شد که با تقسیم کار در هر سه سطح ذکر شده مشغول به کار هستند.

یکی از اولین دوره های مهارت آموزی حرفه ای – شغلی که با همکاری هلال احمربرگزارگردید دوره کمک های اولیه بود که در زمستان ۱۳۹۹ برگزار گردید. این دوره پیش نیاز دوره های حرفه ای مانند دوره دستیار دندانپزشکی ، تکنسین داروخانه و منشی مطب می باشد.

.

پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها

کتاب روایت مهر

پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها

 مجموعه روایت مهر سعی دارد فرصتی فراهم کند تا همراهان مهرپویان سبز اندیشه قصه خود را با مخاطبان به اشتراک بگذارند. روایت ها بدون هیچ دخل و تصرفی انعکاس یافته است. انگیزه این کار نخست ثبت و روایت یک حرکت اجتماعی مشارکتی است که می تواند فی نفسه در انتقال تجربه یک کار جمعی موثر باشد. و دیگر اینکه امکان بازنمایی و تامل و بازنگری دراین حرکت مهیا می شود تا نقاط قوت و ضعف را بخود گوشزد کند و در مسیر رشد خویش گامهای موثرتری بردارد. 

سلسله وبینارها و کارگاههای آموزشی توانمند سازی و دانش افزایی سازمانهای مردم نهاد - زمستان ۱۳۹۹

طرح مذکورتوسط  مهرپویان سبز اندیشه تهیه و به سازمان فرهنگی -اجتماعی – ورزشی شهرداری و سازمان ورزش و جوانان ارایه شد و پس از تصویب با همکاری دو سازمان نامبرده از تاریخ ۸ دیماه الی اسفندماه ۱۳۹۹ برگزار شد.  کارگاههای مذکور بصورت هفتگی و مجازی برای مدیران و تسهیلگران سازمانهای مردم نهاد اصفهان برگزار گردید که با استقبال خوبی روبه رو شد.

عناوین کارگاههای آموزشی مجازی به شرح زیر بود:

 🍁دوشنبه ۸ دیماه – آمایش مشارکت های اجتماعی – دکتر امان الله باطنی

 

🍁چهارشنبه ۱۰ دیماه – اهمیت توانمندسازی سازمان های مردم نهاد- اقای ناصر نوربخش

 

🍁چهارشنبه ۲۶ دیماه – تامین منابع مالی سازمان های مردم نهاد – آقای دکتر رضا درمان

 

🍁دوشنبه ۲۹ دیماه – ترویج گری در سازمان های مردم نهاد -آقای ناصر نوربخش

 

🍁چهارشنبه ۸ بهمن-دریچه ای به توسعه پایدار – آقای هامون طهماسبی

 

🍁 دوشنبه ۱۳ بهمن ماه – توانمندسازی – آقای ناصر نوربخش

 

🍁 دوشنبه ۲۰ بهمن ماه – گزارش نویسی و مستند سازی- آقای ناصر نوربخش

 

🍁چهارشنبه ۲۹ بهمن- آشنایی با کسب و کار اجتماعی – آقای هامون طهماسبی

 

🍁چهارشنبه ۱۳ اسفند ماه – مسئولیت اجتماعی شرکتها – آقای هامون طهما

پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها
پروژه‌ها

پیک های آموزشی مهر

پروژه‌ها
پروژه‌ها

پیک های آموزشی-سرگرمی مهر برای خردسالان ، دانش آموزان و بانوان فراگیر دوره های کتابخوانی ، سواد آموزی و ریاضی آموز به قصد آموزش غیرحضوری و تداوم تعامل وارتباط با مخاطبین در دوره پاندومی کرونا در سال ۱۳۹۹ توسط کارگروههای مربوطه در مهرپویان تهیه و توزیع گردید .

پروژه‌ها
پروژه‌ها